Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyprawka do przedszkola 2023

2023-08-13

Wyprawka do przedszkola 2023. Nasza lista niezbędnych rzeczy

Początek każdego roku przedszkolnego to emocjonujący czas nie tylko dla rodziców, ale również dla dziecka. Nowi rówieśnicy, nieznane otoczenie i perspektywa rozłąki z rodzicami po dwóch miesiącach wspólnego czasu, może być dla naszej pociechy stresująca. Wspólne kompletowanie wyprawki do przedszkola to nie tylko przygotowanie niezbędnych rzeczy, ale również szansa na to, by dziecko poczuło się pewniej i było gotowe na nowe wyzwania. Poza wygodnymi kapciami, nawilżanymi chusteczkami czy nakryciem głowy włóżmy więc coś, co sprawi, że dziecko poczuje się wyjątkowe.

Back to school

    • Dobrze skompletowana wyprawka do przedszkola to klucz do pewnego startu w nowej życiowej przygodzie. Dając naszym pociechom odpowiednie wsparcie i dbając o ich komfort, pomagamy im odnaleźć się w nowym otoczeniu, zyskać pewność siebie i czerpać radość z przedszkolnych odkryć.
    • Poza wygodnymi kapciami, nawilżanymi chusteczkami czy nakryciem głowy włóżmy więc coś, co sprawi, że dziecko poczuje się wyjątkowe. Mycie zębów w przedszkolu po głównych posiłkach powoli staje się standardem, zwłaszcza w placówkach prywatnych. Jeśli zależy nam na skutecznej ochronie jamy ustnej i czystym składzie pasty to nie ma lepszego wyboru od past Azeta Bio.
    • Pierwsze dni w przedszkolu zapewne będą sprawdzianem dla układu immunologicznego dziecka. Tak czy inaczej nie warto od razu wytaczać ciężkiego działa, a zacząć od bezpieczniejszych, naturalnych sposobów - jak choćby naniesienia olejku z Inca Inchi pod nos lub na klatkę piersiową dziecka.
    • Wiele dzieci, które rozpoczyna przedszkolną przygodę, nie jest jeszcze odpieluchowanych. By kupić sobie trochę świętego spokoju, a jednocześnie ułatwić życie opiekunkom w przedszkolu warto zamiast klasycznej, tłustej maści na odpieluszkowe zapalenie skóry przekazać organiczny krem do pupy przeciw odparzeniom - kosmetyk o bardzo lekkiej konsystencji, który przeciwdziała powstawaniu stanów zapalnych

Z tego artykułu dowiesz się:

Wyprawka do przedszkola 2023 - pasta do zębów bez fluoru

Mycie zębów w przedszkolu po głównych posiłkach powoli staje się standardem w większości placówek. To dobry trend, bo w ostatnim czasie przestaliśmy być jak dawniej kojarzeni jako naród z wysokim poziomem higieny jamy ustnej. Do niedawna bowiem problem próchnicy nie dotyczył naszego kraju. Zawdzięczaliśmy to w dużej mierze opiece stomatologicznej w większości polskich przedszkoli i szkół oraz utrudnionemu dostępowi do słodyczy w czasach PRL-u. Współczesne dane nie napawają jednak optymizmem – dorosły Polak ma ubytki średnio w 10-13 zębach. Dobre nawyki warto więc budować możliwie najwcześniej. Współczesny rodzic przykłada wagę nie tylko do częstotliwości i długości mycia zębów, ale również techniki szczotkowania i składu pasty do zębów. A jeśli zależy nam na skutecznej ochronie jamy ustnej i czystym składzie pasty to nie ma lepszego wyboru od past bez fluoru Azeta BIO. Pasty te oprócz świetnie tolerowanego przez dzieci naturalnego smaku posiadają w składzie ksylitol. Ksylitol to polecany i bezpieczny składnik pochodzenia naturalnego, który skutecznie zapobiega próchnicy. Tradycyjnie pozyskiwany z kory brzozowej, obecnie jego produkcja w ten sposób jest coraz rzadsza. Ksylitol pobudza produkcję śliny, ogranicza osadzanie płytki nazębnej oraz chroni przed gromadzeniem się bakterii w jamie ustnej. Działając jako bufor kwasów, utrzymuje zasadowe pH śliny. Badania potwierdzają jego korzystne działanie – poprawia mineralizację szkliwa oraz ułatwia przyswajanie wapnia, co wpływa na zdrowie zębów i kości.* Wybierając pasty do zębów z ksylitolem, stosujemy bezpieczne, prewencyjne działanie, wspomagając profilaktykę próchnicy i utrzymanie higieny jamy ustnej. Umieść je więc w przedszkolnej wyprawce wraz z ekologiczną szczoteczką do zębów z naturalnym włosiem.

Czytaj również: Jak wypadła marka AZETA w testach Sroki O?

wyprawka do przedszkola mycie zębów

Wyprawka do przedszkola 2023 - olejek na katar

Pierwsze dni w przedszkolu zapewne będą sprawdzianem dla układu immunologicznego dziecka. Kontakt z rówieśnikami i wymiana drobnoustrojów mogą spowodować łagodne infekcje dróg oddechowych. Pierwszym symptomem takich infekcji bywa często katar. Warto zadbać w tym czasie o drożność nosa i zapewnić mu odpowiednią higienę. Syntetyczne krople na katar może i są skuteczne, ale mają ograniczone stosowanie do kilku dni. W przeciwnym razie ich stosowanie wiąże się z ryzykiem rozwoju uzależnienia i uszkodzenia błony śluzowej nosa. Tymczasem katar u dziecka nie musi zawsze oznaczać początku infekcji. Wysięk z nosa może być odpowiedzią organizmu dziecka na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem w drodze do przedszkola, albo powietrzem w przedszkolu, które jest przegrzane i pełne unoszących się alergenów z nieodświeżanych pluszaków czy wykładzin. Tak czy inaczej nie warto od razu wytaczać ciężkiego działa, a zacząć od bezpieczniejszych, naturalnych sposobów - jak choćby naniesienia olejku na katar pod nos lub na klatkę piersiową dziecka.

Czytaj również: Recenzja olejku na blogu farmaceuty Artura Rakowskiego.

wyprawka do przedszkola 2023

 

 

Wyprawka do przedszkola 2023 - żel do włosów Azeta Bio

Być może obecność żelu do włosów w przedszkolnej wyprawce może dziwić, ale przecież nie ma nic złego w tym, by dziecko czuło się wyjątkowe i pewne siebie. Z pewnością trudno będzie zrozumieć to nam - rodzicom, bo gdy my byliśmy dziećmi różnorodność i indywidualizm były w przedszkolach i szkołach na cenzurowanym. W efekcie niemal wszyscy wyglądaliśmy tak samo. Dziś świat wygląda zupełnie inaczej - nowoczesne rodzicielstwo uwzględnia emocje dziecka i poczucie bycia wyjątkowym. Dodatkowo przedszkole bywa często tylko przystankiem podczas napiętego, codziennego grafiku. Żel do włosów w przedszkolnej szafce może więc nie raz uratować nam życie, zwłaszcza gdy zaraz po przedszkolu pędzimy na rodzinną imprezę albo do kina.

Jeśli masz jakieś wątpliwości sprawdź nasze prestiżowe certyfikaty, nagrody i wyróżnienia.

Wyprawka do przedszkola 2023 - organiczny krem do pupy

Wiele dzieci, które rozpoczyna przedszkolną przygodę nie jest jeszcze odpieluchowanych. A jak wiadomo w przedszkolu nie trudno o podrażnienie pupy od pieluszki, zwłaszcza gdy nasze pociechy są bardzo aktywne w ciągu dnia, a "ciocie" nie zawsze mają dobry timing z jej zmianą. By kupić sobie trochę świętego spokoju, a jednocześnie ułatwić życie opiekunkom w przedszkolu warto w wyprawce do przedszkola zamiast klasycznej, tłustej maści na odpieluszkowe zapalenie skóry przekazać organiczny krem do pupy przeciw odparzeniom - kosmetyk o bardzo lekkiej konsystencji, która przeciwdziała powstawaniu stanów zapalnych Uwierzcie nam - raz go użyjecie i zakochacie się w tym produkcie.

wyprawka do szkoly 2023

Masz jakieś pytania dotyczące marki Azeta Bio? Sprawdź dział FAQ.

Wyprawka do przedszkola 2023 - etui na wilgotne chusteczki

Wilgotne chusteczki to taki rodzicielski "multitool" w przedszkolnej wyprawce. Przyjdą z pomocą, gdy trzeba umyć dziecięce rączki przed jedzeniem w plenerze, zastąpią szorstki i nieprzyjemny papier toaletowy i odświeżą zakurzoną i spoconą twarz po powrocie z placu zabaw. Chusteczki nawilżane są eksploatowane w przedszkolu tak mocno, że już po kilku dniach ich opakowanie jest niestetyczne, pogniecione, a otwór którym wyjmujemy chusteczki zalepiony brudem. A gdyby tak przenieść chusteczki do eleganckiego, ręcznie szytego etui, które z jednej strony będzie gwarantować wysoką higienę chusteczek, a z drugiej chronić chusteczki przed wysychaniem? Wyprawka do przedszkola - zamień rzeczy na relacje Kompletowanie wyprawki to jednak nie tylko praktyczna strona sprawy. To również doskonała okazja do budowania pewności siebie u naszego malucha. Wspólne zaaranżowanie wyprawki może być doskonałym pretekstem do rozmów z dzieckiem na temat przedszkola, nowych przyjaciół czy tego, jakie niesamowite przygody je tam czekają. Dobrze skompletowana wyprawka z marką Azeta Bio do przedszkola to klucz do pewnego startu w nowej życiowej roli. Dając naszym pociechom odpowiednie wsparcie i dbając o ich komfort, pomagamy im odnaleźć się w nowym otoczeniu, zyskać pewność siebie i czerpać radość z przedszkolnych przygód i odkryć." *Chattopadhyay S., Raychaudhuri U., Chakraborty R.: Artificial sweeteners – a review. J. Food Sci. Technol., 2014; 51(4): 611–621.

Polecane

pixel