Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wakacje najbezpieczniejsze pod słońcem

2018-07-21

Krem z filtrem SPF50 dla dzieci
Lato i wakacje to czas w którym dużo czasu spędzamy z dziećmi na powietrzu. Dobra pogoda i słońce sprzyjają aktywnościom, więcej spacerujemy, bawimy się z dziećmi, wyjeżdżamy nad morze, jezioro czy w góry. Urlop z dzieckiem to nie lada wyzwanie nie tylko logistyczne, ale również z uwagi na zapewnienie ochrony przed różnymi niebezpieczeństwami.

Zebraliśmy dla Was kilka porad i faktów w kwestii ochrony przeciwsłonecznej i bezpiecznego przebywania na słońcu. Tematyka bardzo ważne ponieważ oparzenia słoneczne zwiększają ryzyko raka skóry, a opalić się można nie tylko wtedy gdy świeci słońce ale nawet w pochmurny dzień. Nie ma bezpiecznego ani zdrowego sposobu na uzyskanie opalenizny dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność, aby chronić niemowlaki i dzieci. Ich skóra bardziej wrażliwa niż skóra dorosłego, a jej podrażnienia i uszkodzenia spowodowane wielokrotnym narażeniem na działanie promieni słonecznych mogą prowadzić do rozwoju raka skóry w późniejszym okresie.

Skóra to nasz najbardziej chłonny organ. Stale narażona jest na kontakt ze szkodliwymi substancjami znajdującymi się w powietrzu, pokarmie ale również w kosmetykach  czy środkach do prania.

Skóra nadwrażliwa, z jaką mamy niewątpliwie do czynienia u niemowląt i małych dzieci, dopiero nabiera odporności a jej ochronny płaszcz lipidowy jeszcze się kształtuje. Dlatego tak ważne jest aby skutecznie chronić skórę przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych.

Porady dotyczące bezpieczeństwa na słońcu

Dobre filtry do opalania to nie wszystko, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, o których w natłoku maminych obowiązków łatwo zapomnieć:

·        godziny największego nasłonecznienia: 11:00 – 15:00. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji ciała na słońcu w tym czasie, ponieważ promienie słoneczne są wówczas najsilniejsze

·        okulary przeciwsłoneczne z filtrem – mimo, że my dorośli je nosimy to dzieci nadal stanowią znikomy procent

·        kostiumy kąpielowe i okrycia głowy z filtrami UV – może i do pewnego wieku golas na plaży wygląda słodko, jednak jego delikatna skóra wystarczy, że będzie lekko muśnięta słońcem

·        krem z filtrem dla niemowląt/krem z filtrem dla dzieci – pamiętajmy, że krem do opalania dla dzieci jest idealny dla całej rodziny. Jeden krem=więcej miejsca w walizce i więcej pieniędzy na lody i inne wakacyjne zachcianki, o straganach z zabawkami w nadmorskich kurortach nie zapominającJ

·        osłonka przeciwsłoneczna do wózka dla najmłodszych – chroni przed słońcem i dba o spokojne drzemki poza domem

Jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać?

Istnieją dwa rodzaje filtrów przeciwsłonecznych: fizyczne (zwane również mineralnymi) i chemiczne. Fizyczne filtry słoneczne tworzą fizyczną osłonę, tj. warstwę na powierzchni skóry, która chroni przed promieniami UV, a filtry chemiczne wykorzystują substancje chemiczne, które pochłaniają promieniowanie UV lub je rozpraszają.

Mineralne filtry słoneczne są lepiej tolerowane przez skórę, ponieważ filtry chemiczne częściej wywołują podrażnienia. Filtry mineralne mogą pozostawiać białe smugi, są nieco gęstsze, a przez to nieco trudniejsze do rozsmarowania.

Filtry mineralne zazwyczaj bazują na tlenku cynku i dwutlenku tytanu. Dwutlenek tytanu chroni przed promieniami UVB i częściowo przed UVA, tlenek cynku chroni przed całym spektrum promieni UVB i UVA. Dodatkowo, filtry mineralne działają bezpośrednio po aplikacji.

Filtry chemiczne wykazują silne działanie alergizujące, są niebezpieczne dla kobiet w ciąży, mam karmiących oraz dzieci. Filtry chemiczne w organizmie potrafią zachowywać się jak hormony co zaburza prawidłową gospodarkę hormonalną. Wiele z nich podejrzewa się również o działanie rakotwórcze. Do najbardziej popularnych i powszechnie dostępnych zaliczamy m.in.:

·        Etylhexyl Methoxycinnamate (inna nazwa Octylmethoxycinnamate)

·        Benzophenone-3

·        4- Methylbenzylidene Camphor

·        Octyl Dimethyl PABA

Filtry chemiczne potrzebują 20-30 minut po aplikacji, aby wchłonąć się w skórę i utworzyć warstwę ochronną.

Co to jest SPF?

Dzieciom zaleca się krem z filtrem między 30 SPF a 50 SPF. Co to jest SPF? SPF na filtrach przeciwsłonecznych oznacza współczynnik ochrony przeciwsłonecznej, względny pomiar czasu, przez jaki filtr przeciwsłoneczny chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV).

Przykład: „Goła” skóra uległa by poparzeniu po 10 minutach przebywania na słońcu, zastosowanie kremu przeciwsłonecznego SPF 50 pozwala pozostać w słońcu bez poparzenia słonecznego przez około 500 minut, czyli 50 razy dłużej. Jest to tylko teoretyczna ocena, która zależy od rodzaju skóry, intensywności światła słonecznego, ilości użytego filtra przeciwsłonecznego a także czynników zewnętrznych taki jak np. pot.

Rozmawiając o promieniowaniu UV zwykle mówimy również o UVA i UVB. Promienie UVB wpływają przede wszystkim na zewnętrzną warstwę skóry, tj. naskórek. Są odpowiedzialne za oparzenia słoneczne i niektóre nowotwory skóry. Słońce emituje również promienie UVA, które mogą przeniknąć do głębszej warstwy skóry, zwanej skórą właściwą. Promienie UVA są zwykle związane z "opalaniem” - ciemniejszy kolor skóry jest oznaką uszkodzenia komórek w skórze właściwej. Faktory SPF zazwyczaj odnoszą się tylko do promieni UVB, ale niektóre filtry słoneczne mogą również chronić przed promieniowaniem UVA. Pamiętajmy, żeby wybierać kremy z filtrami chroniącymi zarówno przed UVA jak i UVB.

Jak wybrać najlepszy krem przeciwsłoneczny z filtrem?

Preparatów, które „blokują” promienie UVA i UVB jest na rynku mnóstwo, ale jak wybrać krem przeciwsłoneczny z filtrem, który skutecznie chroni przed szkodliwym promieniowaniem, poparzeniem słonecznym a jednocześnie nie wywoła reakcji alergicznych i podrażnień?

Jesteśmy zdania, że warto sięgać po naturalne kosmetyki do opalania z filtrami mineralnymi, tj. takimi które tworzą barierę ochronną na powierzchni skóry. Ważne, aby kosmetyk był bezpieczny nie tylko dla nas i dzieci ale również dla środowiska naturalnego – zbiorników wodnych i organizmów w nich żyjących. Sięgajmy po naturalny krem z filtrem z dodatkowymi składnikami dbającymi o skórę np. woskiem pszczelim czy oliwą z oliwek, które chronią przed nadmierną utratą wilgoci, natłuszczają i odżywiają skórę. Pamiętajmy, że suchość skóry czy pękający naskórek to idealne środowisko dla alergenów i niebezpiecznych substancji chemicznych, które bez problemu przenikają do skóry właściwej a nawet krwioobiegu.

Jak aplikować krem przeciwsłoneczny z filtrem?

Krem z filtrem chemicznym należy zastosować 20-30 minut przed wyjściem na słońce, krem z filtrami mineralnymi działa od razu po nałożeniu. Generalnie nie należy żałować kremu z filtrem – trudno mówić o dokładnych ilościach bo to zależy od rodzaju kremu, jego gęstości, skóry itd., natomiast należy używać go obficie i upewnić się, że smarujemy dokładnie całą powierzchnię skóry narażoną na działanie słońca.

Pamiętajmy, że kąpiele wodne, wycieranie ciała ręcznikiem czy najzwyczajniejszy w świecie ludzki pot, to wszystko razem w naturalny sposób zmywa z nas krem ochronny. Dlatego filtr przeciwsłoneczny powinien zostać ponownie nałożony bezpośrednio po wyjściu z wody - nawet jeśli jest "wodoodporny". Krem z filtrem aplikujemy nie rzadziej niż co 2 godziny, nawet jeżeli się nie kąpiemy i jesteśmy mało aktywni.

Trzeba pamiętać również o zmyciu kremu – ważne jest, aby usunąć resztki kremu z filtrem ze skóry po przebywaniu na słońcu i zastosować preparaty do pielęgnacji skóry takie jak oliwki i balsamy nawilżające.

Krem z filtrem dla zdrowia i urody

Nie wiem, czy wiecie ale w Polsce z powodu naszej jaśniejszej karnacji i cieńszej od Południowców skóry a także zamiłowania do nadmiernej ekspozycji słonecznej szacuje się, że w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na czerniaka jest aż 65% całej populacji!  Głównymi czynnikami podnoszącymi ryzyko zachorowania (prócz czynników genetycznych) jest nadmierne opalanie bez zabezpieczonej odpowiednio skóry czy narażenie jej na działanie substancji chemicznych.

Co raz więcej mam podbiera swoim dzieciom krem z filtrem pod makijaż i to nie tylko latem ale przez cały okrągły rok. Słońce to przecież jedna z głównych przyczyn starzenia się naszej skóry. Zatem naturalny filtr do twarzy dla całej rodziny to super rozwiązanie i wykorzystanie kremu, który do tej pory zostawał po sezonie a na kolejne lato już się nie nadawał z uwagi na termin swojej przydatności.

Nasz wybór

Lubimy produkty dla całej rodziny, a takim bez wątpienia jest organiczne mleczko ochronne na słońce z filtrami mineralnymi i spf 50+Azeta Bio. Może być używane już od pierwszego dnia życia a jego receptura zawiera nie tylko blokery szkodliwych promieni słonecznych ale także składniki, które w sposób naturalny koją podrażnienia i sprzyjają regeneracji skóry, np. organiczny olejek z Inca Inchi, który doskonale toleruje skóra osób z AZS, przesuszona i podatna na alergie.

Krem łatwo się rozprowadza, szybko wchłania, nie pozostawia białej, lepkiej warstwy na skórze i co równie istotne nie brudzi ubrań. Aplikator z pompką sprawia, że jesteśmy w stanie ekonomicznie go dawkować i do kremu nie dostaje się piasek ani bakterie.

95% składników mleczka ochronnego Azeta Bio to substancje organiczne, pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Jeśli tak jak my, troszczycie się o zdrowie swoich najbliższych, a także środowisko to naturalny krem z filtrami mineralnymi Azeta Bio jest najlepszym wyborem pod (bezpiecznym) słońcem!

#zdrowa #bezpieczna #ochronaprzeciwsłoneczna #krem #nasłońce #zfiltrem #SPF50+ #filtrmineralny #dladzieci #dlaniemowląt #dlarodziny
 

Polecane

pixel