Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

3 zasady zimowej pielęgnacji

2023-01-24Pielęgnacja skóry zimą jest wyjątkowo ważna w przypadku dzieci i niemowląt. Płaszcz hydrolipidowy skóry, który odpowiada za jej ochronę nie jest jeszcze u dzieci do końca rozwinięty, dlatego jako rodzice powinniśmy zadbać o dodatkową ochronę w okresie zimowym. Dopiero około 3 roku życia płaszcz hydrolipidowy u dziecka jest na tyle wykształcony, że zaczyna pełnić swoją funkcję.

Skóra noworodka natomiast ma zdolność absorbowania większej ilości wody, co skutkuje większą utratą wilgoci z naskórka. Dodatkowo skóra noworodka wchłania dużo intensywniej wszelkie substancje ze środowiska zewnętrznego.

Zgodnie z powyższym dla noworodków przeznaczone są kosmetyki nastawione na okluzję z bardzo prostym składem. Im dziecko starsze tym do receptury możemy wprowadzić dodatkowe substancje nastawione na nawilżenie, a u dzieci powyżej 3 roku życia ewentualne dodatki pielęgnacyjne.

Krok pierwszy: codzienna pielęgnacja

Pamiętajmy, że podczas zimowych miesięcy powinniśmy zadbać o skórę malucha kompleksowo, a nie tylko w czasie zabawy na świeżym powietrzu. Podczas codziennej pielęgnacji skóry dziecka należy przykładać uwagę do jej nawilżania. W czasie kąpieli warto używać kosmetyków, które nie wysuszają skóry dziecka i nie są perfumowane. Dodatkowo, po kąpieli można zastosować oliwkę nawilżającą, która zadba o skórę malucha.

Krok drugi: ochrona przed mrozem i zimnym wiatrem

Buty założone, czapka na głowie, rękawiczki już przygotowane, a tu jeszcze.. Warstwa kremu! Zniecierpliwione dziecko już otwiera drzwi, a my mamy przed oczami jego zmarznięte, czerwone policzki. Dla mamy zniecierpliwionego malucha najlepszą opcją jest krem zimowy bez zawartości wody. Pamiętajcie, że w przypadku użycia kremu mającego w składzie wodę musicie odczekać około 15 minut do momentu jej całkowitego odparowania ze skóry dziecka. Organiczny krem ochronny Azeta Bio na zimę nie zawiera w składzie wody przez co można go nałożyć nawet bezpośrednio przed samym wyjściem z domu.

Krok trzeci: otulająca warstwa dobrych składników

Krem na zimę Azeta Bio wystarczy wrzucić do torebki i można go stosować na skórę dziecka w dowolnym momencie zimowej zabawy. Ze względu na jego skład nie musicie się martwić o dołożenie kolejnej warstwy kremu podczas jazdy na sankach. Co właściwie znajduje się w kremie? Samo dobro! W kremie znajdziecie składniki takie jak: olej z otrąb ryżowych, masło shea czy olej z nasion łąkowej piany.

Olej z otrąb ryżowych tworzy film, który zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni skóry.

Masło shea, które w 50% składa się z tłuszczy, pomaga w odbudowaniu warstwy hydrolipidowej skóry przez co zapobiega negatywnemu działaniu czynników zewnętrznych takich jak mróz. Masło shea silnie nawilża i odżywia skórę.

Olej z nasion łąkowej piany również dobrze nawilża i łatwo się wchłania. Pozostawia on na skórze warstwę ochronną i posiada działanie wygładzające.

Zimowa pielęgnacja z kremem Azeta Bio jest łatwa i skuteczna. Na naszych social mediach (@azetabio_polska) możecie dowiedzieć się więcej o wyjątkowym działaniu składników zawartych w kremie, natomiast sam krem dostaniecie w naszym sklepie pod poniższym linkiem:

Krem na zimę Azeta Bio

Polecane

pixel