Zabawy i zabawki na pierwsze 12 miesięcy 0
Zabawy i zabawki na pierwsze 12 miesięcy

Czy z Noworodkiem można się bawić? Czym zainteresować półroczne Niemowlę?

 

Każdy dzień, miesiąc to nowe wyzwanie zarówno dla początkujących Rodziców jak i ich Pociech. 

Każdy z nas chce aby Maluch rozwijał się jak najlepiej.

 

Podobne rozterki mają wszyscy Rodzice i dotyczy to Dzieci w różnym wieku, a tym czasem z własnego doświadczenia podpowiadamy, jak mądrze i wesoło spędzić czas z Dzieckiem w pierwszych 12 miesiącach jego rozwoju oraz jak świadomie dobierać zabawki dla Niemowląt:)

czytaj całość »
Raczkowanie – nieistotna umiejętność, czy ważny etap w rozwoju? 0
Raczkowanie – nieistotna umiejętność, czy ważny etap w rozwoju?

Raczkowanie – nieistotna umiejętność, czy ważny etap w rozwoju?    

 

Motywacją i zarazem inspiracją do napisania posta o raczkowaniu jest nasz osobisty przypadek – napięcie mięśniowe jednego z naszych Chłopców, o którym wspominamy w wielu naszych blogowych wpisach.

 

Statystycznie Maluchy zaczynają raczkować około 7-8 miesiąca życia, zaraz po tym jak posiądą równie trudną umiejętność samodzielnego siadania.

Inne z kolei najpierw siadają a potem podejmują próby związane z etapem raczkowania. 

 

czytaj całość »
Wyprawka dla noworodka - porady oparte na praktyce i doświadczeniu :) 0
Wyprawka dla noworodka - porady oparte na praktyce i doświadczeniu :)

Wyprawka dla noworodka czyli lista niezbędnych rzeczy - co musisz kupić i co warto mieć

 

Przed urodzeniem się pierwszego Dziecka trzeba dokonać wielu trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na mnóstwo pytań.

 

Jak mądrze skompletować wyprawkę dla Noworodka? Co przyda się w pierwszych tygodniach życia Dziecka, a co może jeszcze poczekać parę tygodni lub miesięcy?. Te i inne pytania spędzają sen z powiek wszystkim przyszłym mamom, szczególnie tym, które spodziewają się swojego pierwszego Maluszka :)

 

Podpowiadamy, co jest niezbędne i czego na pewno nie powinno zabraknąć w wyprawce każdego Maluszka zaraz po jego przyjściu na świat.

czytaj całość »
Niezbędnik karmiącej Mamy 0
Niezbędnik karmiącej Mamy

Karmienie naturalne czy mlekiem modyfikowanym? Pamiętaj, że to Twój osobisty wybór i nie powinnaś ulegać żadnym naciskom. Podążaj za własnym, macierzyńskim instynktem, kierując się dobrem Dziecka i Twoim. Jedno jest pewne, zarówno karmiąc piersią jak i pokarmem sztucznym będziesz potrzebowała kilku niezbędnych akcesoriów do karmienia.

 

Karmienie Maluszka to ważny rytuał dlatego warto się do niego dobrze przygotować.

 

Wygoda i komfort karmiącej Mamy to podstawa, wszak w pozycji do karmienia spędzamy większość swoich dni i pierwszych miesięcy życia Maluszka a niektóre z nas „barek” mają otwarty 24h/dobę.

 

 

czytaj całość »
C jak CIEMIENIUCHA 0
C jak CIEMIENIUCHA

C jak CIEMIENIUCHA

 

Co to jest ciemieniucha?

 

Ciemieniuszka to tłusta, żółta wydzielina, która tworzy się na włoskach i skórze głowy Maluszka. Niekiedy występuje również na brwiach. Zarówno na główce jak i brwiach może przybrać postać charakterystycznych, twardawych łusek - tzw. skorupki. Często idzie też w parze z alergiami skórnymi, jak np. atopowe zapalenie skóry - tak było właśnie w naszym przypadku.

 

Ciemieniuszka nie doskwiera bezpośrednio Dziecku, nie boli, nie swędzi, niemniej głowa Niemowlaka nie wygląda wtedy zbyt estetycznie i nie ma za wiele wspólnego z powiedzeniem "gładka jak pupa niemowlaka" :)

 

 

czytaj całość »
Pogromcy niemowlęcych kolek 0
Pogromcy niemowlęcych kolek

Kolka niemowlęca to częsty problem

 

Po doświadczeniach z 2 kolkami – obaj nasi chłopcy je przeżyli – dziś lekko, z dystansem i z przymrużeniem oka mogę śmiało przyrównać kolkę niemowlęcą do Mr of America,  bohatera jednego z hitów Lombardu.

Co prawda nikt na nią nie czeka i nie jest taka śliczna ale „ZJAWIA SIĘ I ZNIKA NICZYM MR OF AMERICA” tak ok. 4 miesiąca życia.

czytaj całość »
Ząbkowanie to nie koniec świata :) 0
Ząbkowanie to nie koniec świata :)

Moje Dziecko zaczyna ząbkować ... 

 

Ząbkowanie nie należy niestety do najprzyjemniejszych etapów w rozwoju naszych Pociech :(

 

My "ząbkowaliśmy" już 2 razy i za każdym razem wyglądało to trochę inaczej. 

 

Za każdym zębem było tak samo boleśnie, może dlatego że zawsze wychodziły nam parami :)

 

Pierwszemu Synkowi wyszły jako pierwsze górne "1" a Młodszemu górne "2" ;)

 

Mam nadzieję, że dzieląc się z Wami naszym doświadczeniem i radami łatwiej Wam będzie "przeżyć" ząbkowanie Waszych Maluszków.

czytaj całość »
Prezent na roczek - propozycje zabawek na pierwsze urodziny 0
Prezent na roczek - propozycje zabawek na pierwsze urodziny

PIERWSZE URODZINY TO WIELKIE WYDARZENIE! 

 

Rodzice, chrzestni, dziadkowie i cała najbliższa rodzina zachodzą w głowę co kupić takiemu rocznemu, poważnemu Maluszkowi :)

 

Wybór jest przeogromny, sklepowe półki pękają w szwach. Zabawki wabią nas najczęściej kolorami, dźwiękiem – jedne śpiewają i tańczą, jeszcze inne świecą.

 

Jaki prezent wybrać na te jedyne, PIERWSZE URODZINY?

 

Co kupić rocznemu Maluchowi? Co sprawi Dziecku najwięcej radości i uśmiechu?

 

Jak spośród 1000 dostępnych na rynku wybrać ten jedyny i niepowtarzalny? Ten, którego Dziecko nie rzuci w kąt po 5 minutach zabawy:) Ten, który bawi i uczy jednocześnie...

czytaj całość »
Pożegnanie ze smoczkiem 0
Pożegnanie ze smoczkiem

Czy wiecie kiedy jest ten odpowiedni czas na pożegnanie się ze smoczkiem i jaki jest najlepszy sposób aby rozstanie z moniem zakończyło się sukcesem?

 

Nie ma gotowej, jednej i uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, bo jak wszystko u Dzieci, również odstawienie smoczka jest sprawą indywidualną.

 

Mogę jedynie zasugerować i poprzeć to co mówią eksperci w tej dziedzinie, że dobrze by było aby ukochany monio zniknął za horyzontem jeszcze przed ukończeniem przez Malucha 2 lat :)

 

Co prawda widziałam 4 latki ze smoczkiem w buzi, ale osobiście nie popieram.

 czytaj całość »
Spacer czyli porcja zdrowia na deser 0
Spacer czyli porcja zdrowia na deser

Zbawienny wpływ spacerów odkryłam kiedy urodził się nasz pierwszy Synek. Kiedyś podchodziłam do nich sceptycznie.

 

Spacerowanie kojarzyło mi się z nudą ponieważ większość mojego życia, przed zajściem w ciążę, wypełniał sport wyczynowy, nawet jogging był za wolny i za monotonny :) Co można robić na spacerze aż 2 godziny, myślałam wtedy?

 

Dziś spacerujemy ok. 2 godzin dziennie, nawet w pochmurne czy chłodniejsze dni. Nie ma chyba lepszego sposobu na budowanie odporności naszych Dzieci.

 

Oczywiście nie chodzimy non stop i bez celu bo to zaraz nóżki bolą, Maluchy nagle opadają z sił i inne takie ;) Bawimy się ze znajomymi lub bez, ganiamy za piłką, karmimy kaczki lub wiewiórki, robimy atrakcyjne dla wszystkich zakupy przy okazji, czasem podjedziemy tramwajem albo kolejką miejską dla urozmaicenia marszruty.

 

Zawsze staram się przygotować siebie i Dzieciaki oraz nastroić wszystkich i nastawić na miło spędzony czas - to chyba podstawowa zasada aby spacer był udany a nerwy nasze i Maluchów nie grały pierwszych skrzypiec:) 

 

 

 

 

 

 

czytaj całość »
W co się bawić z Przedszkolakiem? 0
W co się bawić z Przedszkolakiem?

Gry i zabawy z przedszkolakiem czyli czym zająć dziecko

 

Czym zająć mądrale 2-latka czy starszaka i przedszkolaka? Szkoła też nie jest taka straszna, gdy nauce towarzyszy świetna zabawa!

Im nasza Pociecha starsza, tym więcej naszej uwagi i zaangażowania potrzebuje. Postaramy się podpowiedzieć Wam coś z naszych osobistych doświadczeń i przedstawić zabawy i zabawki dla Dzieci między 2 a 7 rokiem życia.

 

czytaj całość »
Sklerotka czyli subiektywna lista rzeczy potrzebnych w podróży z dzieckiem 0
Sklerotka czyli subiektywna lista rzeczy potrzebnych w podróży z dzieckiem

SKLEROTKA czyli mój osobisty, podręczny niezbędnik podróżnika, modyfikujcie według własnych potrzeb biorąc pod uwagę: w jakim wieku są Wasze Dzieci, dokąd i czym podróżujecie, jaką porę roku wybraliście a co najważniejsze jaką pojemność ma Wasz bagażnik, ile miejsca będziecie mieli w pociągu czy też to jaka jest dopuszczalna waga bagażu, który zabieracie w podróż samolotem :)

 

My podróżujemy z Niemowlakiem i Przedszkolakiem, tak więc poniżej pomocna lista 2w1 – niepotrzebne skreślić i udanej podróży!

czytaj całość »
Apteczka podróżna 0
Apteczka podróżna

Planując weekendowy wypad za miasto, dłuższe wakacje z Dziećmi lub zostawiając Pociechy pod opieką Dziadków pamiętajmy o  podstawowych lekach i środkach pierwszej pomocy, których nie powinno zabraknąć w bagażu podręcznym.

 

Środki niezbędne na co dzień lub potrzebne w nagłych wypadkach musimy mieć zawsze pod ręką, szkoda nerwów a także czasu na poszukiwanie apteki.

 

czytaj całość »
Podróż samochodem z dzieckiem 0
Podróż samochodem z dzieckiem

Wakacje, weekendowy wypad za miasto, czy inna podróż samochodem nabrały nowego wymiaru?

 

 Z przerażeniem myślicie o pierwszym wyjeździe z Dzieckiem?

 

Zastanawiacie się, czy to się może udać? Nie taki diabeł straszny jak go piszą :)

 

Jedyne co należy zrobić to ciut lepiej się przygotować, no i wziąć trochę większy bagaż :)

czytaj całość »
Niekapek Wow Cup pod lupą 0
Niekapek Wow Cup pod lupą

Macie już idealny kubek niekapek dla swoich Maluchów? My testujemy, używamy i osobiście polecamy Wow Cup 360.

 

Wybór pierwszego kubka do nauki picia to nie łatwe zadanie, to w końcu 1 z pierwszych kroków w samodzielność naszego Brzdąca :)

 

Kupiliśmy i przetestowaliśmy wiele kubków dla dzieci i niemowląt na swoich Synkach. Trochę to trwało ale znaleźliśmy swój ukochany i nie zamienimy już na żaden inny.

 

Wow Cup Kids jest lekki, bezpieczny, bez zbędnych przycisków, guziczków, czy innych udziwnień, które tylko Maluchom przeszkadzają.

Składa się tylko z 4 elementów: kubka, silikonowej uszczelki, plastikowej nakładki oraz przykrywki, choć w naszym przypadku przykrywka rzadko jest używana, bo kubek jest bardzo szczelny.

 

Patrzcie, co nasz prywatny tester z nim wyczynia, a kubek nic, nie wypuścił ani kropli...a lekko z nami nie miał.

czytaj całość »
Strażnik Małych i Dużych - opaska z telefonem do mamy i taty 0
Strażnik Małych i Dużych - opaska z telefonem do mamy i taty

Opaska z telefonem do mamy nazywana również infoband lub opaską informacyjną

 

Zdarzyło Wam się kiedyś stracić Dziecko z oczu? Znacie uczucie paniki, lęku i bezradności, gdy tracicie Pociechę z pola widzenia w sklepie lub na placu zabaw?

 

Wiecie, że co roku Ratownicy na plaży permanentnie mają na swoich stanowiskach przynajmniej 1 zagubione Dziecko? Problem jest więc duży ale nadal za mało się o nim mówi...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl